Publikacje StudioZ
Bez półek
W otwartej kuchni raczej się one nie sprawdzają, bo łatwo wkrada się tam nieład. W tym wnętrzu są tylko zamykane pojemne szafki, w których pani domu może szybko schować zbędne rzeczy, gdy np. wpadną niezapowiedziani goście.
Kuchnia, początkowo zamknięta, po zburzeniu ściany została otwarta na pokój dzienny. Gospodyni poprosiła projektantkę o jak najwięcej zamkniętych szafek (by móc szybko ukryć przed gośćmi kuchenny bałagan, a ten, jak mówi, przy trójce dzieci robi się błyskawicznie) oraz szafek cargo, w których łatwiej jest odszukać potrzebne rzeczy. Wysoka zabudowa, zajmująca całą ścianę, ma różną głębokość: część z piekarnikiem, mikrofalą, lodówką i cargo ma standardowe 60 cm, a pozostała, z szafkami i wnęką na AGD – jedynie 40 cm. Takie zróżnicowanie było konieczne ze względu na uskok ściany w tym miejscu.
Zobacz cały artykuł w formacie PDFMalarstwo naścienne
Często się zastanawiamy na jaki kolor pomalować wnętrze naszego przyszłego, bądź remontowanego domu czy mieszkania, by czuć się w nim dobrze. Na wybór konkretnego koloru mają wpływ moda i nasze osobiste upodobania. Styl wnętrza oraz gusta to nieodzowne czynniki kreowania naszego kolorowego świata .
Od kilku lat na rynku wiodą prym tapety – kładzione jako element dekoracyjny na wybranej ścianie. Multum przeróżnych wzorów, kolorów, struktur daje nam ogromne możliwości w stylizacji wnętrza – od nowoczesnego po klasyczne. Kwiaty, pasy, gładkie powierzchnie, wzory trójwymiarowe , fototapety – firmy produkujące prześcigają się w nowych pomysłach, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.
Malować można na wszystkim. Obrazy, tkaniny, street art, moda – cały świat wokół nas przesiąknięty jest malarstwem. Obraz podany w przeróżny sposób staje się nieodzownym elementem naszego życia. Ubierając ściany naszego domu, nie musimy ograniczać się jedynie do wyboru koloru, bądź tapety, możemy malować bezpośrednio na ścianach. Wiedzieli o tym nasi praprzodkowie, malując pierwsze malowidła w jaskini Lascaux. Kolejne epoki utwierdzają nas w przekonaniu, że farba kładziona na ścianie w formie obrazu jest czymś wyjątkowym, niestandardowym.
Malarstwo naścienne odnajduje się we wnętrzach każdego stylu . Daje nam ono nieograniczone możliwości w wyborze formatu i kolorystyki. Najczęściej ściany malujemy farbą akrylową za pomocą pędzla, bądź innych narzędzi malarskich – wszystko zależy od nas i od zamierzonego efektu końcowego. Odpowiedni wybór techniki, jak i materiału, pozwoli nam uzyskać w końcowym efekcie dzieło jakie planujemy. Znak graficzny, delikatny motyw w rogu ściany, bądź scena rodzajowa – namalować można wszystko i w każdym pomieszczeniu. Zarówno salon, sypialnia, kuchnia, przedpokój, pokoik dziecięcy, jak i domy prywatne, restauracje, budynki użyteczności publicznej – nie ma miejsca nieodpowiedniego – liczy się jedynie pomysł i dobrze dobrany temat.
Nasze otoczenie, wnętrze w którym przebywamy, powinno sprostać oczekiwaniom naszej duszy. Powinniśmy czuć w nim spokój, odprężenie, być sobą. To na czym skupia się nasz wzrok ma ogromny wpływ na to kim jesteśmy i jak się czujemy.
Zobacz cały artykułJak zaaranżować nowe mieszkanie?
W życiu prawie każdego człowieka nadchodzi moment podjęcia decyzji o kupnie mieszkania. Wówczas trzeba wybrać między mieszkaniem z rynku wtórnego - zazwyczaj urządzonym już przez poprzedniego właściciela, czasem do małego remontu lub całkowitej przeróbki - a mieszkaniem deweloperskim, nie naznaczonym poprzednimi lokatorami, czekającym na swój nowy kształt.
Mieszkania deweloperskie dla mnie, jako architekta wnętrz, jest to stan czystej karty, dającej możliwość wykreowania świata za pomocą barw i kształtów specjalnie dla nowego właściciela. Poniżej znajdą Państwo plany przykładowych mieszkań z modnego, nowoczesnego osiedla przy ulicy Krakowskiej w Szczecinie wraz z komentarzami. Osiedle Krakowska jest jedną z inwestycji realizowanych w Szczecinie przez SGI Baltis. Jest osiedlem o surowym charakterze. To zabieg celowy - proste bryły i nowoczesna kolorystyka trafiają w gusta klientów z zamiłowaniem do nowoczesności i minimalizmu. Tamtejsze mieszkania zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie mieszkańców, a oto kilka pomysłów jak najlepiej wykorzystać ich metraż i rozkład pomieszczeń.
Zobacz cały artykułProjekt (przez) Internet
– Marzę, by każde współczesne wnętrze przywodziło na myśl te trzy pojęcia. Od dziecka moją pasją była sztuka. Po ukończeniu studiów zapragnęłam połączyć pacholęce pragnienia z wyuczonym warsztatem i najnowszymi trendami, by móc tworzyć unikatowe otoczenie dla wyjątkowych ludzi.
- Obecnie niełatwo jest znaleźć jedyny i właściwy styl projektowania wnętrz, szczególnie taki, który przez dłuższy czas pozostanie trendy- zauważa Justyna Szpejnowska – Wszyscy wiemy, że moda zmienia się prędko i często. Dlatego ja zazwyczaj proponuję proste, nowoczesne formy wykonane z naturalnych materiałów, np. drewna. Takie rozwiązanie jest ponadczasowe, dzięki harmonii jaką nadaje połączenie na pozór zimnych, wyrazistych linii z naturalną słodyczą ciepłych barw. W StudioZ staramy się stworzyć coś modnego, jak i trwałego, a następnie przepuszczamy to przez pryzmat indywidualnej wizji naszego klienta. Najważniejsze jest przecież to, by inwestor, który do nas przychodzi, był zadowolony z pobytu we własnych czterech ścianach. Oczywiście po tym jak my je urządzimy!
Zobacz cały artykułPełnia Kobiecości
Z szybą w tle
Do nowoczesnej koncepcji kuchni nie pasowały płytki ścienne. O wiele lepszym rozwiązaniem okazała się jednolita tafla brązowego szkła, która odbija światło, dodając ścianie głębi, a meblom lekkości. Anna mieszka na nowym osiedlu w Warszawie ze swoją mamą Mariolą. Kuchnię urządzały, korzystając z pomocy Zuzanny Szpejnowskiej ze studia projektowania wnętrz StudioZ. Pierwszym problemem, z jakim się musiały zmierzyć, była ściana pomiędzy kuchnią a salonem. Początkowo wydawała się tu zbędną przeszkodą. Właścicielki myślały o wyburzeniu jej i całkowitym otwarciu kuchni, ale projektantka doradziła jej zachowanie. Przekonywała, że ścianka pozwoli zaplanować więcej szafek i ułatwi rozmieszczenie sprzętów. Rzeczywiście, zmieściły się tam duża lodówka, piekarnik i schowki. Dzięki temu na głównej ścianie można było ustawić długi ciąg mebli z blatem roboczym. Ponieważ ściana tylko częściowo oddziela kuchnię od salonu, kolorystyka mebli kuchennych musiała nawiązywać do panujących w sąsiedztwie ciepłych beżów i brązów. Idąc za radą projektantki, Anna i Mariola zgodziły się na przełamanie naturalnych odcieni bielą i szarością, podkreślającą nowoczesny styl. W rezultacie mają w kuchni kilka rodzajów frontów: białe i szare lakierowane płyty MDF oraz imitujące drewno płyty typu egger. To zróżnicowanie sprawia, że zabudowa nie wydaje się monotonna, a neutralna kolorystyka jest bezpiecznym tłem dla wielobarwnych dodatków.
Dwa wejścia
Do strefy kuchennej można wejść z korytarza (oba pomieszczenia łączy taka sama, gresowa posadzka) i od strony salonu. Półotwarty plan i brak drzwi bardzo usprawnia komunikację między pomieszczeniami.
Zobacz cały artykułNie nudzę się
Ruchome akcenty
Każdy zakątek tego mieszkania ma własny charakter zbudowany barwami i fakturami. Bartosz nie lubi monotonni ani pustych ścian, co wyraźnie widać w jego mieszkaniu. Chociaż mieszkanie jest w odbiorze barwne i różnorodne, to w rzeczywistości dominuje w nim szarość. Wystarczy schować część dodatków, by uspokoić aranżację.
GDZIE KUPIĆ:
- poduszki, pled, misa, wazon – BoConcept;
- patera – Fabryka Form lampa stojaca Mukaki – So Polish;
- regał, stolik wg projektu Studio Z – styleandstuff.pl;
- cegła – Vandersanden,
- posadzka z gresu drewnopodobnego Treverkhome – Marazzi
Kolorystyczne szaleństwo studzą szarości i surowe materiały, takie jak np. płytki, którymi wyłożona jest cała podłoga dziennej strefy.
Zobacz cały artykułKopiowanie i publikowanie materiałów i zdjęć zamieszczonych w serwisie tylko za zgodą właściciela.